Galeria

Noworoczne Spotkanie Integracyjne – 31.01.2019′

W restauracji „Sanvit” w Sanoku dnia 31 stycznia 2019 na Spotkaniu Noworocznym integrowali się nasi członkowie i goście z PTWK Krosno, sympatycy oraz przyjaciele. Przy dobrej muzyce i tańcach, menu oraz wspólnym kolędowaniu bawiło się 68 osób.

 

Wigilia w stowarzyszeniu – 19.12.2018′

W biurze stowarzyszenia 19 grudnia 2018 roku odbyła się wigilia. Przy stole zasiedli członkowie i zarząd którzy w tym dniu odwiedzili nasze biuro. Przy wigilijnym menu, opłatku, życzeniach i kolędowaniu zebrało się 30 0sób.

Spotkanie Integracyjne „Andrzejki” 22.11.2018′

W restauracji Sanvit w Sanoku dnia 22 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie integracyjne naszego stowarzyszenia. W imprezie uczestniczyli goście; Pani Anna Fedak – współzałożycielka „Salutaris”,  zarząd PTWK Krosno, nasi członkowie, sympatycy i przyjaciele. Przy dobrym menu i wesołej, tanecznej muzyce bawiło się 63 osoby.

2-dniowa wycieczka do Kielc i w Góry Świętokrzyskie 21-22.06.2018′

Z Sanoka wyjechaliśmy o godzinie 6.00 i udaliśmy się w kierunku Gór Świętokrzyskich. Pierwszym punktem programu był Święty Krzyż klasztor, Muzeum Świętokrzyskie i Gołoboża. Następnie pojechaliśmy do Huty Szklanej gdzie zjedliśmy obiadokolację i nocleg. Następnego dnia rano po śniadaniu o godzinie 9 tej udaliśmy się na dalsze zwiedzanie. Jadąc do Kielc po drodze zwiedziliśmy ruiny Huty Józef w Samsonowie, Zabytkowy 1000 letni dąb Bartek w Zagnańsku. Później Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i z tamtąd pojechaliśmy do Kielc. Tam zwiedziliśmy Pałac Biskupów Krakowskich i Katedrę, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka. Uczestniczyło 20 osób. Na miejscu w Sanoku byliśmy około godziny 21-szej.

Jubileusz 10 lat pielgrzymowania do Niżankowic – 26.05.2018

W tym roku mija 10 lat jak nasi członkowie oraz osoby z okolic Sanoka pielgrzymują do Matki Bożej Opatrzności w Niżankowicach. Pani Zdzisława Kraczkowska również zorganizowała taki wyjazd, który zbiegł się nieprzypadkowo 26 maja w Święto Matki. Z okazji jubileuszu złożyliśmy dla Matki Bożej wotum-srebrny różaniec oraz wiązankę z 10-ciu róż. Lokalne media zainteresowały się naszym wyjazdem, „Korso Gazeta Sanocka” i „Góra Przemienienia”. W uroczystościach uczestniczyło 49 osób.

 

Spotkanie Integracyjne – Witamy lato tej wiosny – 24 maj 2018′

Na Białej Górze w dniu 24 maja 2018 odbyło się powitanie wiosny-lata 2018′ przy grillowaniu, tańcach i dobrej muzyce. Wszyscy bawili się wesoło. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy stowarzyszenia – 38 osób.

 

Spotkanie Wielkanocne – 9 kwietnia 2018′

W biurze stowarzyszenia zapachniało Świętami Wielkanocnymi. Koleżanki przygotowały potrawy wielkanocne takie jak: jajko, chrzan, kiełbaski, ciasta kawę i herbatę. Każdy kto przyszedł został ugoszczony. Prezes P. Helena Rojek złożyła wszystkim życzenia.  Uczestniczyło 23 osoby.

 

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny – 7 marca 2018.

7 marca w biurze stowarzyszenia odbyło się Święto Kobiet połączone z Dniem Mężczyzny. Panowie przygotowali Paniom niespodziankę, wręczając każdej symboliczny kwiatek-goździk. Panowie przygotowali również niespodziakę recytując wiersze i śpiewając piosenki. Panie poczęstowały mężczyzn słodyczami. W spotkaniu uczestniczyło 17 osób.

 

Spotkanie Noworoczne 1 luty 2018′

Dnia 1 lutego 2018 roku w restauracji Sanvit odbyło się integracyjne Spotkanie Noworoczne. Przy smacznym poczęstunku i dobrej muzyce nasi członkowie, goście i sympatycy bawili się. Frekwencja dopisała, uczestniczyło 68 osób.

 

Wigilia – 11 grudnia 2017 rok.

„Przybieżeli do Betlejem pasterze” tradycyjna Polska kolęda, nie zabrakło jej także u nas, członkowie i zarząd zasiadając przy stole wigilijnym w dniu 11 grudnia 2017′ w biurze stowarzyszenia, także zaśpiewali tę kolędę. Prezes Helena Rojek przekazała by gospodarzem Rodziny TWK  Salutaris w tym uroczystym dniu był zastępca prezesa – Pan Jan Papisz. Pełniący ten zaszczytny obowiązek, odczytał fragment Ewangelii, łamiąc się ze wszystkimi opłatkiem, złożył życzenia Świąteczno-Noworoczne. Stół zastawiony był potrawami wigilijnymi; opłatek, barszcz z paluszkami, gołąbki, ryba, ciasta, herbata, kawa i słodycze. Pod choinkę każdy kto przybył otrzymał upominek. Jeden z naszych kolegów obdarował nas przynosząc pyszny tort. Przy świątecznym nastroju, choince uczestnicy (32 osoby) śpiewali kolędy.

Andrzejki – Spotkanie Integracyjne 23.11.2017′

W Sanvicie 23 listopada 2017 roku członkowie PTWK O. T. „Salutaris” w Sanoku bawili się na Integracyjnym Spotkaniu – Andrzejki. Przy smacznym poczęstunku i dobrej muzyce wszyscy bawili się wesoło. Na spotkanie przyli goście z oddziału krośnieńskiego PTWK, Pani Anna Fedak – wspołzałożycielka „Salutaris”, sympatycy i przyjaciele. Uczestniczyło 65 osób.

 

Pożegnanie lata 2017 – spotkanie integracyjne „Żegnaj lato na rok…”

W Sanoku na Białej Górze członkowie, sympatycy i przyjaciele 14 września pożegnali lato 2017′. Spotkanie integracyjne pt. „Żegnaj lato na rok, jesień stoi za mgłą….” (Zdzisława Sośnicka) upłynęło miło i smacznie oraz tanecznie przy dobrej muzyce. Frekwencja dopisała, bawiło się 60 osób.

Witamy lato 2017 – Spotkanie Integracyjne 27.06.2017

Na Białej Górze 27 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie integracyjne pt. „Witamy lato 2017” Na plenerowej imprezie gościliśmy przyjaciół z Krosna, naszych członków, sympatyków  i zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem osoby. Przy dobrym menu (grillowane kiełbaski, gulasz, słodycze oraz napoje ciepłe i zimne) i dobrej muzyce rozrywkowej wesoło przywitaliśmy lato. W spotkaniu uczestniczyło 55 osób.

 

Pielgrzymko-wycieczka do Niżankowice 17.06.2017.

W sobotę 17 czerwca 2017  członkowie, sympatycy i przyjaciele wyruszyli na pielgrzymko-wycieczkę do Niżankowic na Ukrainie. Uczestnicy wzięli udział w nabożenstwie, póżniej był poczęstunek przy kawie i herbacie. Mimo nie najlepszej pogody frekwencja dopisała, uczestniczyło 48 osób.

 

Wycieczka do Lwowa 25-26 maja 2017 roku.

W dniach 25-26 maja 2017 roku stowarzyszenie wyruszyło zwiedzać Europę. Tym razem członkowie wyjechali na 2-dniową wycieczkę do Lwowa. Z parkingu Kaufland o godz. 5.30 wyjechaliśmy na wycieczkę. Zwiedzaliśmy stary Lwów, Cmentarz Łyczakowski, Orląt Lwowskich, Operę Lwowską. Wieczorem pierwszego dnia uczestnicy mieli zaszczy obejrzeć i wysłuchać spektakl operowy „Madame Butterfly”. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Katedrę Łacińską, Ormiańską i inne zabytki Lwowa. W godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka. Pełni wrażeń tego co zobaczyliśmy, około godz 23.00 byliśmy już w Sanoku. W wycieczce uczestniczyło 25 osób.

 

Wielkanocne śniadanie w biurze  PTWK „Salutaris” 19.04.2017.

W środę 19 kwietnia w biurze PTWK „Salutaris” odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Przy stole pełnym święconki, słodyczy czy innych wielkanocnych potraw zasiadło 18 członków organizacji. Życzenia złożyła dla wszystkich Prezes P. Helena Rojek.

 

Dzień Kobiet – 8 marca 2017.

W biurze stowarzyszenia nasi panowie przygotowali niespodziankę. Każda Pani otrzymała kwiatek-róże i czekoladę, życzenia złożył z-ca prezesa Pan Jan Papisz. Panie też nie zapomniały o miłych kolegach, tuż po Dniu Kobiet 10 marca jest Dzień Mężczyzny. Prezes Helena Rojek złożyła życzenia Panom, wręczyła czekoladę i podziękowała za pamięć o kobietach. Na spotkanie przybyło 29 osób.

 

Integracyjne Spotkanie Karnawałowe 9 luty 2017 rok.   

W restauracji Sanvit w Sanoku 9 lutego 2017 roku goście, sympatycy, przyjaciele i członkowie bawili się na Karnawałowym Spotkaniu Integracyjnym. Zabawę uprzyjemniał smaczny poczęstunek i dobra muzyka. Wszyscy uczestnicy świetnie spędzili ten czas, było nas 71 osób.                                  


 

Wigilia Bożego Narodzenia.                                                                                   

Tradycyjnie jak co roku również i w tym 14 grudnia 2016, członkowie stowarzyszenia spotkali się przy wigilijnym stole pełnym świątecznych potraw i opłatku oraz choince. Życzenia dla wszystkich złożył P. Jan Papisz – z-ca prezesa, pełniący rolę gospodarza tej uroczystości. Pod choinką znajdowały się upominki. Zabrzmiały także kolędy, nie zabrakło tradycyjnej „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Dla każdego z 35 osób, kto nas odwiedził w tym dniu znalazło się miejsce w „gospodzie”.

Spotkanie Integracyjne – Andrzejki 24.11.2016.

Tradycji stało się zadość również i w tym roku, w restauracji „Sanvit” w Sanoku 24 listopada odbyło się integracyjne spotkanie „Andrzejki 2016”. Jak co roku gościliśmy zarząd PTWK Krosno, współzałożycielkę „Salutaris” Panią Annę Fedak, sympatyków, członków, przyjaciół i nasz zarząd. Przy dobrym menu i wspaniałej muzyce wieczór szybko i miło upłynął. Nie zabrakło również niespodzianek, trochę wcześniej niż zwykle przybył do nas Św. Mikołaj. Wszyscy grzeczni uczestnicy, a było nas 73 osoby, otrzymali skromny upominek.

 

Spotkanie Integracyjne – Pożegnanie lata  22.09.2016.

22 września w restauracji „Olimp” w Sanoku żegnaliśmy lato 2016. Gościliśmy zarząd PTWK Krosno, sympatyków, przyjaciół, naszych członków i zarząd. Impreza planowana była w plenerze, nagłe załamanie pogody, deszcz, wiatr i zimno zmusiły nas do zmiany planów. Mimo tego frekwencja była duża uczestniczyło 68 osób. Przy smacznym menu i dobrej muzyce bawiliśmy się wesoło, „żegnaj lato na rok…. jesień stoi za mgłą”… jak w piosence Zdzisławy Sośnickiej.

 

Integracyjna 2-dniowa wycieczka do Warszawy 08 – 09 sierpnia 2016 r.

Niżankowice 20 sierpnia 2016 – pielgrzymka.

W sierpniu tradycyjnie jak co roku członkowie i sympatycy naszej organizacji odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Opatrzności w Niżankowicach. W pielgrzymce-wycieczce uczestniczyło 48 osób.

 

Integracyjne spotkanie – „Witamy lato 2016” Biała Góra 2 czerwca.

Na Białej Górze 2 czerwca br goście z TWK Krosno, nasi członkowie, zarząd, sympatycy i przyjaciele stowarzyszenia witali lato 2016. Chociaż pogoda nie przypominała lata atmosfera spotkania była gorąca. Przy grillowanych udkach, kiełbaskach i dobrej muzyce wszyscy bawili się wesoło. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyło 66 osób.

 

Integracyjne spotkanie noworoczne 4 luty 2016.

W restauracji „Sanvit” 4 lutego 2016 odbyło się Integracyjne Spotkanie Noworoczno-Karnawałowe połączone z „Tłustym Czwartkiem”. Gościliśmy Pana Burmistrza Miasta Sanoka Tadeusza Pióro, Zarząd TWK Krosno, Panią Anne Fedak, sympatyków, członków naszego stowarzyszenia i zarząd. Przy dobrej muzyce i smacznym poczęstunku miło upłynął czwartkowy wieczór. W imprezie wzięło udział 86 osób.

Spotkanie Integracyjne – Andrzejki 26.11.2015.

W restauracji „Sanvit” w Sanoku 26 listopada 2015 roku odbyło się Integracyjne Spotkanie Andrzejkowe. Przy poczęstunku i dobrej tanecznej muzyce bawili się goście z  TWK Krosno, sympatycy, członkowie naszego stowarzyszenia i zarząd. W imprezie uczestniczyło 79 osób.

 

Wycieczka w Bieszczady Sanok-Majdan-Przysłup-Majdan-Wola Michowa-Komancza-Sanok 10.09.2015r.

Najpiękniej jest w Bieszczadach gdy zieleń zmieni swe kolory w „Złoto Polskiej Jesieni”, my nie czekaliśmy, wybraliśmy się 10 września 2015 roku. Autokarem dotarliśmy z  Sanoka do Majdanu na przystanek Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej gdzie zwiedziliśmy skansen i zabytkowe parowozy oraz wagoniki. O godz. 10.00 pociąg wyruszył w drogę do Przysłupia. Tam przybyliśmy o godz. 11.15. W oczekiwaniu na powrót obejrzeliśmy Karczmę i Galerie Brzeziniak, około godz. 13-tej wróciliśmy na stację Majdan. Następnie udaliśmy się na grillowanie do Woli Michowej. Przy ognisku i śpiewie w akompaniamencie gitary miło upływał czas, ale jak to w górach bywa pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i miłą zabawę przerywał nam drobny deszczyk. Około godz. 16-tej udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka, jadąc przez Komańczę chętni do spaceru  odwiedzili Klasztor Sióstr Nazaretanek, miejsce więzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W wycieczce uczestniczyło 51 osób. Koło godz. 18-tej pełni wrażeń i uroków Bieszczad wróciliśmy do Sanoka.

 

Wycieczka Krynica Zdrój-Jaworzyna Krynicka-Kamianna 9 lipca 2015 r.

9 lipca 2015 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Jaworzyny Krynickiej, Krynicy Zdroju i Kamiannej. Na górę Jaworzyna Krynicka wyjechaliśmy kolejką gondolową, podziwialiśmy uroki Beskidu Sądeckiego oraz zeszliśmy na szlak turystyczny i do schroniska PTTK. Następnie udaliśmy się do Krynicy, tam zwiedzaliśmy starą i nową pijalnię wód, Romanówkę-Muzeum Nikifora, Plac Dietla oraz fontannę i pomnik Nikifora. W jadłodajni „Adam” zjedliśmy obiad, a później pojechaliśmy do Kamiannej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościółka, następnie muzeum pszczelarstwa i pasiekę „Barć”. Degustowaliśmy miody i piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Uczestniczyło 43 osoby, zadanie było dofinansowane ze środków PFRON.

Powitanie Lata – Biała Góra 11 czerwca 2015.

11 czerwca 2015 roku na Białej Górze odbyło się Spotkanie Integracyjne „Powitanie Lata 2015”. Gościliśmy zarząd PTWK Krosno, sympatyków stowarzyszenia, członków i nasz zarząd. Smaczny poczęstunek i muzyka rozrywkowa towarzyszyły do godz.22.00. Uczestniczyło 63 osoby.


 

Wernisaż grafiki i malarstwa Pani Anny Warchał.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku 9 marca 2015 roku o godz. 16.30 odbył się niezwykły wernisaż malarstwa i grafiki Pani Anny Warchał. Prace Pani Anny  obejrzało wielu Sanoczan, byliśmy i my, zarząd i członkowie naszej organizacji. Wystawę można oglądać w MDK od godz. 8.00 – 17.00 do 31 marca br.


12 luty 2015 r.  Karnawałowe Spotkanie Integracyjne.

W restauracji „Sanvit” 12 lutego br odbyło się Integracyjne Spotkanie Karnawałowe. Swoją obecnością zaszczycili nas goście, Pan Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Zarząd PTWK Krosno, nasi członkowie, sympatycy i przyjaciele oraz Zarząd. W spotkaniu uczestniczyło 93 osoby. Impreza odbyła się pod nazwą „2 w 1” Zabawa karnawałowa i „tłusty czwartek”. Poczęstunek i taneczna muzyka sprawiła wesoły nastrój.


Zapachniało w stowarzyszeniu Świętami Bożego Narodzenia.

17 grudnia 2014 roku w biurze TWK „Salutaris” zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. Przy wigilijnym stole, opłatku i życzeniach, zapachu choinki, barszczu z paluszkami, słodyczami świątecznymi oraz kolędowaniu, usiedli członkowie naszej organizacji. Każdy kto przyszedł mógł poczęstować się, uczestniczyło 25 osób.


Spotkanie Integracyjne – Jubileusz 30  lat TWK Salutaris w Sanoku.

15 listopada 2014 roku w restauracji „Sanvit” świętowaliśmy Jubileusz 30 lat TWK „Salutaris” w Sanoku. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: Burmistrz Miasta Sanoka Pan Wojciech Blecharczyk, Dyrektor PCPR Sanok Pan Jan Paszkiewicz, Prezesi TWK Krosno Pan Andrzej Niemiec i Stanisław Olbrycht, Pan Marian Wasłowicz, psycholog Pani Anna Fedak, nasz zarząd, członkowie i sympatycy. Dostojni goście oraz członkowie organizacji otrzymali listy-podziękowania oraz kwiaty. Po części oficjalnej odbyła się impreza rozrywkowa przy poczęstunku i dobrej muzyce tanecznej bawiliśmy się do godz. 23.30. Uczestniczyło 98 osób.


Wycieczka Bochnia-Nowy Wiśnicz-Porąbka Uszewska 4 września 2014

4 września 2014 roku z parkingu koło Kauflandu o godz 6.00 wyjechaliśmy na 1-dniową wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania była najstarsza w Polsce Kopalnia Soli w Bochni. Do zwiedzania kopalni udaliśmy się windą 223 m.p.p.p. Następnie pod ziemią przewiozła nas kolejka ze Stacji Campi, wracając spacerkiem zwiedzaliśmy kopalnię i słuchaliśmy historii jej powstania w multimedialnej odsłonie. Jednym z głównych obiektów w kopalni jest Kaplica Św. Kingi a jedyny w świecie kościół przez który przejeżdża pociąg. Później przenieśliśmy się w XIV i XVI wiek zwiedzając Zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, jeden z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Zwiedziliśmy w zamku „Ślady Pamięci” galerię pomników Jana Pawła II w naturalnych rozmiarach (odlewy z gipsu) znajdujące się w Polsce i na świecie. Ostatnim miejscem gdzie przybyliśmy było Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Porąbce Uszewskiej zwane Polskim Lourdes. W drodze powrotnej w Zakliczynie w „Zajeździe u Ani” zjedliśmy obiad. Pełni wrażeń i uroków tego co zobaczyliśmy około godz.21.00 szczęśliwie wróciliśmy do Sanoka.Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego i Bałtowa.

27 czerwca 2014 roku wyjechaliśmy na 1-dniową wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Bałtowa. Zwiedzanie rozpoczęło się od zespołu pałacowo-zamkowego w Baranowie zwanego „Małym Wawelem”.  Z Panią przewodnik poznaliśmy historię tego pięknego obiektu przenosząc się w XVI wiek. Następnie przyjeżdżając do Bałtowa przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne około 450 mln lat  wstecz zwiedzając JuraPark. Wsłuchani w opowieści Pana przewodnika poznaliśmy historię powstania parku oraz gadów, ptaków, dinozaurów żyjących wówczas. Następnie zapoznaliśmy się z historią około 5 tyś. lat przed życiem współczesnym, gdzie pojawiły się bliżej nam znane mamuty i człowiek. Kolejnym punktem było prehistoryczne oceanarium. Pod koniec zwiedzania przemieściliśmy się w obecne czasy do Zoosafari z egzotycznymi zwierzętami, po którym woził nas specjalny autobus. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o ich życiu, a  zwierzęta zaprzyjaźnione z ludźmi podchodziły do autobusu. W wycieczce wzięło udział 22 osoby.

Spotkanie Integracyjne Przy Grillu – Powitanie Lata 2014.

5 czerwca na Białej Górze w Sanoku odbyło się Integracyjne Spotkanie przy Grillu – Powitanie Lata 2014. W spotkaniu gościliśmy zarząd PTWK Krosno na czele z zastępcą prezesa Pana Stanisława Pernala, naszych członków i sympatyków. Uczestniczyło 74 osoby. Przy smacznych grillowanych udkach i kiełbaskach oraz ciastkach, herbatce i kawie bawiliśmy się wesoło. Do tańca przygrywała nam orkiestra.

 


Noworoczne Spotkanie Integracyjne 6 luty 2014.

Tradycyjnie jak co roku odbyło się Integracyjne Spotkanie Noworoczne 6 lutego w restauracji „Sanvit”. Gościliśmy zastępcę Burmistrza Miasta Sanoka Pana Mariana Kurasza, zarząd PTWK Krosno wraz z Prezesem Panem Stanisławem Olbrychtem, naszych członków i sympatyków. W spotkaniu uczestniczyło 86 osób. Przy miłej muzyce i smacznym poczęstunku bawiliśmy się do godz 22.00.

Wigilia w biurze stowarzyszenia.

W biurze stowarzyszenia zapachniało Świętami Bożego Narodzenia, w środę 18 grudnia 2013 roku odbyła się wigilia. W spotkaniu uczestniczyło 30 członków organizacji. Dzieląc się opłatkiem wszyscy  złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Przy choince i blasku świec, oraz poczęstunku świątecznym  kolędując mile spędziliśmy czas.


Spotkanie Integracyjne Andrzejki 2013.

W restauracji „Sanvit” w Sanoku 21 listopada 2013 roku odbyło się Integracyjne Spotkanie Andrzejki, uczestniczyło 74 osoby. Obecnością swoją zaszczycili nas, Zarząd PTWK Odział w Krośnie na czele z zastępcą prezesa Panem Stanisławem Pernalem. Gościła u nas również Pani mgr psycholog Anna Fedak która była wcześniej członkiem zarządu i opiekunem psychologicznym Koła „Salutaris”. Uczestniczyli także sympatycy, członkowie i nasz zarząd. Do tańca przegrywała orkiestra. Przy poczęstunku, muzyce i nastrojowym blasku świec bawiliśmy się wesoło do godz. 22.00.


Budapeszt – Eger 2-dniowa wycieczka (2-3 sierpnia 2013)

W sezonie turystycznym 2013 stowarzyszenie nasze wyruszyło w 2 dniową podróż-wycieczkę do Budapesztu i Egeru. W 40-to stopniowym upale schłodzeni bryzą Dunaju wypłynęliśmy w rejs, w rytmach walców Straussa podziwialiśmy piękne widoki Budy i Pesztu. Później udaliśmy się zwiedzać zabytki: Bazylikę Św. Stefana, Kościół Św. Macieja, Basztę Rybacką, Plac Bohaterów oraz Zamek Vajdahunyad. Następnym punktem atrakcji była Góra Gellerta. Na nocleg i obiadokolacje pojechaliśmy do Motelu Botax w Egerze. Drugiego dnia by schronić się przed żarem lejącym z nieba, udaliśmy się na baseny termalne w Egerze. Pełni sił i witalności po kapielach zwiedzaliśmy zabytki Egeru; kościół franciszkanów, bazylikę, Minaret Turecki i Plac Istvana Dobo, Później pojechaliśmy do Doliny Pieknej Pani gdzie w winiarniach degustowaliśmy wina gronowe. W wycieczce uczestniczyło 45 osób. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sanoka i około 22.30 chociaż zmęczeni, ale napełnieni urokami zabytków i witalnością termalnych źródeł szczęśliwie dotarliśmy do celu.


Powitanie wiosny – Spotkanie Integracyjne 6 czerwca 2013.

Na Białej Górze 6 czerwca 2013 roku odbyło się Spotkanie Integracyjne – „Powitanie wiosny przy grillu”. Na imprezie zaszczycił nas swoja obecnością Pan Burmistrz Wojciech Blecharczyk, który jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, zawsze znajdzie swój drogocenny czas by spędzić go z nami opowiadając co nowego robi się w naszym uroczym Sanoku, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy. Gościliśmy również zaprzyjaźniony zarząd PTWK Krosno, sympatyków naszej organizacji, członków i zarząd. W spotkaniu uczestniczyło 73 osoby. Przy tanecznej  muzyce, smacznym poczęstunku i słonecznej aurze bawiliśmy się wesoło.


Integracyjne Spotkanie Noworoczne 2013.

31 stycznia 2013 roku w Restauracji „SANVIT” odbyło się Integracyjne Noworoczne Spotkanie w którym uczestniczyło 62 osoby. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz  Wojciech Blecharczyk, zarząd PTWK z Krosna na czele z Panem Prezesem Stanisławem Olbrychtem, sympatycy, członkowie i nasz zarząd. W pierwszej części spotkania prezes P. Helena Rojek przedstawiła sprawozdanie merytoryczne za 2012 rok, księgowa P. Zdzisława Kraczkowska zreferowała sprawozdanie finansowe. Jednogłośnie członkowie zatwierdzili sprawozdania. W drugiej części przy dobrej muzyce i poczęstunku wszyscy bawili się wesoło.

Andrzejki i Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2012.

W restauracji „SANVIT” w Sanoku 22 listopada 2012 roku  odbyło się integracyjne spotkanie, Andrzejki i Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie jak co roku gościliśmy zarząd PTWK Krosno, naszych członków, zarząd i sympatyków.  Nowym członkom wręczyliśmy legitymacje. Uczestniczyło 81 osób, każdy uczestnik otrzymał upominek, zestaw – minikalkulator i długopis. Przy poczęstunku, wróżeniu, muzyce i tańcach wszyscy bawili się wesoło.

 

Pożegnanie lata 2012, integracja.

Na Białej Górze w Olimp Musical Klub 6 września 2012 roku pożegnaliśmy lato 2012. Przy smacznych grillowanych kiełbaskach, udkach i wesołej muzyce mile spędzaliśmy popołudniowe chwile. Gościliśmy zarząd TWK Krosno, naszych członków i zarząd. W spotkaniu uczestniczyło 63 osoby. Humory i aura dopisywały.

Wadowice – Inwałd, 1-dniowa wycieczka 11 sierpnia 2012.

W dniu 11 sierpnia br odbyła się 1-dniowa wycieczka do Wadowic i Inwałdu. Najpierw zwiedzaliśmy rodzinne miasto Karola Wojtyły – Wadowice. Tutaj zjedliśmy obiad i degustowalismy „Kremówki Papieskie”. Później udaliśmy się do Parku Miniatur gdzie zwiedzaliśmy kraj ojczysty i świat. W parku ogladaliśmy najsłynniejsze budowle Polski i  świata. Pełni wrażeń wrócilismy do Sanoka.

Grillowanie na Białej Górze – Spotkanie Integracyjne 24.05.2012.

W pięknej scenerii Białej Góry w dniu 24 maja odbyło się Spotkanie Integracyjne – Grillowanie. Gościliśmy Pana Burmistrza Wojciecha Blecharczyka, zarząd PTWK Oddział z Krosna, naszych członków i sympatyków. W imprezie uczestniczyło 67 osób. Przy miłej muzyce i smacznym poczęstunku wszyscy bawili się wesoło.

Integracyjne spotkanie noworoczne 2 luty 2012.

2 lutego 2012 roku w restauracji SANVIT odbyło się Integracyjne Spotkanie Noworoczne. Uczestniczyło 74 osoby, goście z TWK Krosno, sympatycy i członkowie naszego stowarzyszenia. W pierwszej części spotkania odczytano i zatwierdzono sprawozdania za 2011 rok oraz przedstawiono plan pracy na 2012 rok. Później był poczęstunek i zabawa taneczna.

Spotkanie Integracyjne – Andrzejki 24 listopada 2011 r.

W restauracji Domu Turysty w Sanoku przy ulicy Mickiewicza, dnia 24 listopada 2011 roku odbyło się Integracyjne Spotkanie – Andrzejki. Wręczono legitymacje nowo wstępujacym członkom. Uczestniczyło 76 osób. Gościliśmy Zarząd TWK Oddział w Krośnie na czele z Panem Prezesem Stanisławem Olbrychtem, naszych członków, sympatyków i zarząd. Impreza została dofinansowana ze środków PFRON. Przy miłej muzyce, smacznym poczęstunku i  konkursach oraz wróżbach bawiliśmy się wesoło.

Pielgrzymka – wycieczka Dębowiec i Trzcinica 24 września 2011 r.

24 września 2011 roku o godz. 8.00 wyjechaliśmy na pielgrzymkę – wycieczkę do Dębowca i Trzcinicy koło Jasła, uczestniczyło 43 osoby. Wyjazd połączono z Dniem Osób Niepełnosprawnych jaki przepada w miesiącu wrześniu. Całą drogę Pan pilot-przewodnik opowiadał co widzimy przejeżdżając malowniczym  Beskidem Niskim. W Dębowcu uczestniczyliśmy we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Potem udaliśmy się na zwiedzanie  sanktuarium i na Kalwarię. Pani przewodnik przedstawiła historię objawień w La Salette i powstania sanktuarium w Dębowcu. Później udaliśmy się na zakupy pamiątek i herbatkę oraz kawę do kawiarenki. Nastepnie pojechaliśmy do Trzcinicy by zwiedzać Karpacką Troję. Obejrzelismy film dokumentalny o historii powstania Karpackiej Troi. Po zwiedzaniu i seansie filmowym w miejscowej restauracji zjedliśmy obiad. Napełnieni duchowo i pod urokiem tego co zobaczyliśmy udaliśmy się w drogę powrotną. Wracając wstąpiliśmy do Rymanowa Zdroju na spacer i pyszne lody ufundowane przez zarząd. W  Sanoku byliśmy o godz. 18.30.

Spotkanie integracyjne – grillowanie 28 lipca 2011

Na Białej Górze w Sanoku 28 lipca 2011 roku zorganizowaliśmy Spotkanie Integracyjne „Przy Grillu”. W spotkaniu uczestniczyło 74 osoby. Gościlismy tradycyjnie Zarząd TWK Krosno, naszych członków i zarząd. Przy grillowanych udkach i kiełbaskach było smacznie, a do tańca przygrywała orkiestra. Bawiliśmy się wesoło, pogoda i humory dopisywały.Wycieczka do Zamościa i okolic, 21 czerwca 2011

21 czerwca 2011 roku wyjeżdżaliśmy na wycieczkę Sanok-Zamość-Szczebrzeszyn-Zwierzyniec-Sanok. Trasa wycieczki przebiegała przez malownicze serpentyny i góry Słonne do Przemyśla, Jarosławia, Bełżca i do Zamościa. W czasie podróży Pani pilot opowiadała nam o okolicach przez które przejeżdżaliśmy. Zwiedzaliśmy zamojski rynek z pięknym ratuszem i kamieniczkami, muzeum zamojskie, Katedrę, pomnik Jana Zamoyskiego, synagogę i forty. Na rynku  Zamojskim w restauracji „U ASI” zjedliśmy smaczny obiad. Następnie udaliśmy się do Szczebrzeszyna gdzie oglądaliśmy pomnik Chrząszcza. Jadąc  do Zwierzyńca podziwialiśmy uroki Roztoczańskiego Parku Narodowego. W Zwierzyńcu zwiedziliśmy Kościółek na wyspie. Później pojechaliśmy obejrzeć piękny zalew i dziko żyjące konie.  Wycieczkę dofinansował PCPR w Sanoku ze środków PFRON, uczestniczyło 32 osoby. Pełni  uroku tego co zobaczyliśmy, szczęśliwie wróciliśmy do Sanoka.

Pielgrzymka – wycieczka do Niżankowic – Ukraina 4 czerwca 2011

A teraz coś dla ducha, 4 czerwca 2011 roku wyjeżdzaliśmy na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Opatrznosci w Niżankowicach na Ukrainie. Uczestniczyło 47 osób. Przez wyboiste drogi, prawie „nieprzejezdne” mosty podążalismy by spotkać się z Matką Bożą, jednak opatrzność matczyna czuwała nad nami. Wzmocnieni duchowo, objechalismy szczęśliwie.

Wycieczka do Wieliczki i Oświęcimia 6 – 7 maja 2011

W dniach 6-7 maja 2011 roku odbyła się wycieczka 2-dniowa do Wieliczki, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik i Wadowic. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnie Soli w Wieliczce i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagewnikach. Nocleg i posiłki były w Kalwarii Zebrzydowskiej. W drugim dniu byliśmy w Wadowicach – zwiedzalismy kościół i dom-muzeum Karola Wojtyłły – Bł. Jana Pawła II. Degustowaliśmy również pyszne „papieskie kremówki”. Następnie udaliśmy się do zwiedzania Obozu Koncetracyjnego w Oświecimiu i Brzezince. W wycieczce uczestniczyło 20 osób. Później wyruszyliśmy w powrotną podróż do Sanoka. Na miejscu byliśmy około godziny 21-ej.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet 24 luty 2011

W restauracji Domu Turysty w Sanoku 24 lutego 2011 roku odbyło się Integracyjne Spotkanie „Dzień Kobiet i Mężczyzn. Zastępca Prezesa Pan Kazimierz Percak powitał zebranych i wspomniał o dwóch kolegach którzy odeszli do wieczności, a byli to śp. Bolesław Jakiel i śp. Mieczysław Żebracki, co uczciliśmy „minutą ciszy”. Później Prezes Pani Helena Rojek wręczyła legitymacje nowo wstępującym do stowarzyszenia członkom. Każdy uczestnik – Pani i Pan otrzymali skromny upominek – serduszko. Przy zastawionych stołach i miłej muzyce wesoło bawiło się 68 osób.


Spotkanie Noworoczne, 20 stycznia 2011

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze, 02.09.2010

Dnia 2 września 2010 roku w restauracji „Olimp” odbyło się Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia. Przewodniczącym zebrania był Pan Michał Dąbrowiak, sekretarzem Pani Józefa Kowalczyk. W zebraniu uczestniczylo 72 osoby, co stanowiło quorum i spełniało wymogi statutowe, dlatego odbyło się w pierwszym terminie o godz. 16.00. Udzielono absolutorium ustepującemu zarządowi i wybrano nowy Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Kolezeński. Głosowano tajnie. Podczas zebrania był  poczęstunek.

Wycieczka Wycieczka do Wrocławia i okolic, 25-27 czerwca 2010

W dniach 25 do 27 czerwca odbyła się 3-dniowa wycieczka do Wrocławia  i na Dolny Śląsk. Zwiedzaliśmy w Świdnicy Kościół Pokoju, we Wroclawiu Panoramę Racławicką, Ogród Zoologiczny, Archikatedrę Wrocławską i Rynek Wrocławski. Podziwialiśmy również uroki pięknego zamku w Książu. Nocowaliśmy i spożywaliśmy posiłki w Ośrodku Caritasu w Sulistrowiczkach u podnórza góry Ślęża. Kierownictwo ośrodka zorganizowało nam wieczorem ognisko-spotkanie integracyjne z pieczeniem kiełbasy.  Wyjazd  dofinansował PCPR ze środków PFRON, uczestniczyło 35 osób. Pogoda i humory dopisywaly.

Grilowanie, 1 czerwca 2010

1 czerwca zorganizowaliśmy Spotkanie Integracyjne – Ognisko – Grillowanie  pod Białą Górą, uczestniczyło w nim 94 osoby. Gościliśmy Pana Wojciecha Blecharczyka – Burmistrza miasta Sanoka, Przedstawiciela Straży Miejskiej, zaprzyjaźnionych zarząd, członków PTWK Oddział Terenowy z Krosna i naszych członków. Chociaż pogoda nie dopisywała, bo lało Jak z „cebra” było wesoło i smacznie.

Integracyjne spotkanie noworoczne, 21 stycznia 2010

W dniu 21 stycznia 2010 roku odbyło się Integracyjne Spotkanie Noworoczne.  Gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta Sanoka Pana Mariana Kurasza, Zarząd zaprzyjaźnionego PTWK Oddziału Terenowego z Krosna, sympatyków – członków Polskiego Związku Niewidomych Koła z Sanoka oraz członków naszego stowarzyszenia. W spotkaniu uczestniczyło 98 osób. Przy poczęstunku, dobrej muzyce i tańcach miło upłynął czas.

Jubileusz 25-lecia TWK „Salutaris” – 24 września 2009

W dniu 24 września zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne –  Jubileusz 25-lecia TWK „Salutaris” w Sanoku, w którym uczestniczyło 120 osób. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON z PCPR w Sanoku. Na Jubileuszu gościliśmy Władze Miasta Sanoka, Powiatu, PCPR-u,  zaprzyjaźniony zarząd PTWK Oddział Terenowy  z Krosna, byłych prezesów TWK, naszych członków i sympatyków. Na uroczystości zasłużonym członkom i gościom wręczono odznaczenia, dyplomy i nagrody rzeczowe. Złote odznaki TWK otrzymali; Burmiatrz miasta Sanoka Pan Wojciech Blecharczyk, Kierownik MKPS w Sanoku Pani Mirosława Szalbot i Prezes TWK O.T. „Salutaris” w Sanoku Pani Helena Rojek. Odbyły się dwa konkursy wiedzy o; Sanoku i TWK „Salutaris”, zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy gadżet parasol. Był poczęstunek i zabawa taneczna.

Powiat Powiat Sanocki dla Niepełnosprawnych – konferencja 17    września 2009

Na sanockiej Arenie 17 września 2009 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodek Informacji Osób Niepełnosprawnych w Sanoku zorganizowały konferencję pt. „Powiat Sanocki dla Niepełnosprawnych”. W konferencji wzięły  udział władze miasta Sanoka i powiatu, w osobach Burmistrza Pana Wojciecha Blecharczyka, Starosty Powiatu Sanockiego Pana. Wacława Krawczyka, dyr. PFRON-u Oddziału w Rzeszowie Pana Macieja Szymańskiego, osoby niepełnosprawne i nasi członkowie. Konferencje prowadził dyr. PCPR-u w Sanoku Pan Jan Paszkiewicz. Obejrzeliśmy film pt. „Rozdam swoje pędzle” o osiagnieciach osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. Każde ze stowarzyszeń zaprezentowało swoją działalność. Nasze stowarzyszenie przedstawiła prezes Helena Rojek, w tym czasie na ekranie oglądaliśmy kronikę medialną-film o TWK „Salutaris”.

Jarmark Ikon – 19 lipieca 2009

Na Sanockim Rynku 19 lipca 2009 roku odbył się Jarmark Ikon organizowany przez Urząd Miasta w Sanoku. Wśród prac artystycznych wystawców z regionu i Polski znalazły się także prace naszych członków. Halina Osękowska wystawiła obrazy „malowane” haftem krzyżykowym i serwetki robione szydełkiem.  Małgorzata Patronik przedstawiła swoje ikony i sztuczne kwiaty. Patronem naszego stoiska był Ośrodek Informacji Osób Niepełnosprawnych w Sanoku.

Spotkanie integracyjne w Sanockim Skansenie, grillowanie, czerwiec 2009

W czerwcu 2009 roku w skansenie w Sanoku wspólnie z TWK Krosno zorganizowaliśmy Spotkanie Integracyjne – Ognisko, grillowanie, uczestniczyło 80 osób. Na spotkaniu zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz miasta Sanoka P. Wojciech Blecharczyk i radni  oraz członkowie i zarząd TWK  z Krosna. Degustując udka kiełbaski i kaszanki przy muzyce miło spędziliśmy czas.

Spotkanie Integracyjne – Andrzejki 27 listopada 2008 roku.

W restauracji „Sanvit” w Sanoku 27 listopada 2008 roku odbyło się spotkanie integracyjne Andrzejki, uczestniczyło 90 osób. Gościliśmy zarząd TWK Krosno z Prezesem Panem Stanisławem Olbrychtem, sympatyków – Koło Niewidomych z Sanoka, naszych członków i zarząd. Przy smacznym poczęstunku i wesołej muzyce bawiliśmy się wesoło.

Wycieczka do Włoch, 6-12 października 2008

Kolejnym akcentem-wstępem do jubileuszu była zorganizowana w dniach od 6 do 12 października 2008 roku 7-dniowa wycieczka do Włoch. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON uczestniczyło 45 osób. Spożywaliśmy posiłki i nocowaliśmy w Domu Polskiego Pielgrzyma im. Jana Pawła II w Rzymie. Zwiedziliśmy Wenecję, Watykan -Rzym, Monte Casino i Asyż. Wielkim duchowym przeżyciem była Audiencja Generalna na Placu Św. Piotra z Papieżem Benedyktem XVI i to, że ksiądz prowadzący audiencję wymienił obecnych na placu. Wsród innych pielgrzymów wypowiedział nazwę naszej organizacji. Dla wielu członków był to „wyjazd życia”.

Nagroda Burmistrza 13.06.2008

W Sanockim Domu Kultury dnia 13 czerwca 2008 roku odbyła się Gala Nagród Burmistrza Miasta Sanoka. Wsród laureatów znalazło się nasze stowarzyszenie. Nagrodę – statuetkę, dyplom i kwiaty z rąk Burmistrza Pana Wojciecha Blecharczyka odebrała Prezes TWK  Oddział Terenowy „Salutaris” w Sanoku Pani Helena Rojek. W wypełnionej po brzegi sali SDK Helena Rojek podziękowała wszystkim którzy przyczynili się, do tego, że organizacja została wyróżniona. Na widowni obecny był zarząd i członkowie TWK. To piękny wstęp do Jubileuszu 25-lecia, który odbędzie sie w 2009 roku.